Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Rzeszów »

Resovia z Olsztynem jeszcze raz? Jest odwołanie

Mimo iż mecz Asseco Resovii z AZS-em UWM Olsztyn w pierwszej kolejce PlusLigi zakończył się wynikiem 3:0 dla rzeszowian, to nie wiadomo, czy faktycznie taki wynik zostanie utrzymany. Goście bowiem w poniedziałek wysłali do Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, organizatora rozgrywek w PlusLidze, odwołanie.
Olsztynianie powołują się w nim na błąd sędziów, którzy na początku trzeciej partii mieli źle przypisać punkty obu zespołom. - Na początku trzeciego seta prawidłowo zdobyliśmy punkt, a arbitrzy zamiast nam dopisać jedno "oczko", dodali je na Resovii. Co prawda, po rozegraniu kilku następnych akcji sędziowie stolikowi zweryfikowali błąd i dopisali punkty zarówno gospodarzom, jak i nam. Powinno być jednak tak, że nasz dorobek się zwiększa, a Resovii ten punkt się odbiera - mówi Wojciech Winnik, atakujący AZS-u, który w trzecim secie pełnił rolę kapitana na boisku i rozmawiał o tej sytuacji z sędziami. - Nie dość, że do końca seta Resovia miała jeden niewłaściwy punkt więcej, to przecież mogło to mieć wpływ na losy całej partii. Wiadomo, że był to początek seta, ale w końcówce być może nie byłoby 24:22 dla Resovii, ale 23:23? - dodaje.

W PLPS czekają na razie na zgromadzenie wszystkich dokumentów i nagrania wideo. - Myślę, że do środy powinniśmy mieć komplet i wtedy rozpoznamy tę sprawę. Decyzja powinna zapaść najpóźniej do czwartku - mówi Cezary Matusiak, główny komisarz PlusLigi.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Dodano: 05-10-2011 12:00