Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Rzeszów »

Porażka Siarki Jezioro na inaugurację TBL

Od porażki rozpoczęli nowy sezon w Tauron Basket Lidze koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg. Podopieczni Dariusza Szczubiała we własnej hali ulegli brązowym medalistom ubiegłorocznych rozgrywek Enerdze Czarnym Słupsk 81:93
- Energa w tym meczu była w naszym zasięgu. Mówiłem swoim zawodnikom, że jeśli nie pozwolimy przeciwnikom rzucić więcej niż 80 punktów, to będziemy w stanie wygrać to spotkanie. Dostali jednak nauczkę, bo nie znali polskiej ligi. Przykro, że tak się stało, ale najważniejsze, żeby z tej przegranej wyciągnąć wnioski - powiedział trener Siarki Jezioro Tarnobrzeg Dariusz Szczubiał.

Gospodarzom w pojedynku z Energą Czarnymi Słupsk umiejętności starczyło do 27. minuty. Do tego czasu tarnobrzeżanie kontrolowali grę i wynik spotkania. Później z minuty na minutę do głosu zaczęli dochodzić słupszczanie, których do zwycięstwa poprowadził Amerykanin Darnell Hinson, zdobywca 19 punktów. - W drużynie mam pełnić rolę lidera, dlatego też w drugiej połowie wziąłem ciężar gry na swoje barki. Po zmianie stron zacząłem grać agresywniej i piłka zaczęła wpadać do kosza - stwierdził zawodnik Energi.

Wcześniej jednak zarówno Hinson, jak i jego koledzy nie mogli sobie poradzić z dobrze grającą drużyną miejscowych. Choć po pierwszej kwarcie Czarni przegrywali tylko 20:21, to już po 15 minutach na tablicy widniał wynik 35:27 dla zespołu Szczubiała. Wówczas w szeregach Siarki Jezioro dobrze spisywali się Amerykanie Wendell Miller, LeMarshall Corbett oraz Jonathan Tiller. Widowiskowo grał szczególnie ten pierwszy, który kilkakrotnie po szybko wyprowadzonej kontrze w efektowny sposób podawał do lepiej ustawionych partnerów. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy celnym rzutem za trzy punkty popisał się Tiller i tarnobrzeżanie objęli najwyższe w tym spotkaniu prowadzenie 43:31. Niestety, miejscowi nie potrafili utrzymać ciężko wypracowanej przewagi. Goście w końcówce podkręcili tempo i po trafieniu z dystansu Zbigniewa Białka do przerwy Siarka Jezioro prowadziła jedynie 44:41.

Po zmianie stron gospodarze wyrównaną grę prowadzili tylko przez kolejne siedem minut. Do tego czasu na parkiecie trwała prawdziwa wymiana ciosów, którą w końcówce trzeciej kwarty przerwał wspomniany Hinson. Amerykanin w ciągu trzech minut zdobył 11 punktów i na 30 sekund przed końcem tej części gry celną "trójką" dał przyjezdnym prowadzenie 66:62, którego Energa nie oddała już do końca meczu. - Rywale przez trzy kwarty pokazali bardzo fajną koszykówkę. My natomiast bardzo dobrze zagraliśmy w ostatniej części meczu i tak powinniśmy się prezentować w całym spotkaniu - ocenił pojedynek opiekun Czarnych Dainius Adomaitis.

Słupszczanie w czwartej kwarcie wykazali się większym doświadczeniem i przede wszystkim spokojem. Już na samym początku odskoczyli na kilkupunktowe prowadzenie, a w 33. minucie po trafieniu za trzy Mantasa Cesnauskisa było już 66:77. Wówczas sygnał do ataku dał Siarce Jezioro rozgrywający Miller. Mierzący jedynie 168 cm zawodnik w pojedynkę nie był jednak w stanie odrobić strat, choć jego dobra gra w końcówce meczu spowodowała, że gospodarze doszli rywali na pięć "oczek" (79:84). Ostatecznie Miller został tylko najlepszym strzelcem Siarki Jezioro (24 punkty), a jego drużyna uległa Enerdze 81:93.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg81Energa Czarni Słupsk93 Kwarty: 21:20, 23:21, 20:27, 17:25

Siarka Jezioro: Miller 24 (2), Tiller 16 (2), Doaks 11, LaMarshall 11 (1), Piechowicz 11 (1), Karnowski 6, Barycz 2, Wyka 0.

Energa: Hinson 19 (3), Weaver 15 (1), Cesnauskis 14 (2), Leończyk 12, Morrison 10, Burrell 7, Roszyk 6, Kikowski 6 (1), Białek 4 (1).

Widzów: 1 000

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ I TABELA TBL W "GAZECIE SPORT"

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Dodano: 10-10-2011 12:00