Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Rzeszów »

Zapunktowała tylko Stal Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola pokonując 4:1 Sokoła Sokółkę, jako jedyna z trójki podkarpackich drugoligowców zdobyła w 14. kolejce komplet punktów. Porażki zanotowały natomiast Stal Sandeco Rzeszów i Resovia, które przegrały odpowiednio z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2 i Zniczem Pruszków 0:1
Zgodnie z zapowiedzią sensacji nie było w Stalowej Woli, gdzie miejscowa Stal pewnie pokonała ostatniego w tabeli Sokoła 4:1. Bohaterem spotkania został strzelec dwóch bramek napastnik Wojciech Fabianowski.

Stalowcy prowadzenie objęli po ładnej akcji Jarosława Piątkowskiego. Kapitan Stalówki w 35. minucie sprytnie przedarł się prawą stroną, wpadł w pole karne Sokoła i strzałem w długi róg nie dał szans Jakubowi Serafinowi.

Kilkadziesiąt sekund później na 2:0 podwyższyć mógł Kamil Walaszczyk, ale zawodnik Stali pomylił się o centymetry. Niewykorzystana okazja zemściła się na miejscowych w 52. minucie, kiedy po błędzie stalowowolskiej defensywy wyrównał Maciej Orpik.

Strata bramki podziałała jednak na zespół Adamusa mobilizująco. Stalowcy podkręcili tempo i po niespełna kwadransie gry za sprawą Marka Kusiaka ponownie prowadzili. Gości w końcówce meczu dobił wspomniany Fabianowski, który dwukrotnie z bliskiej odległości dobijał strzały Turczyna i Walaszczyka.

Stal Stalowa Wola 4 (1)

Sokół Sokółka 1 (0)

Bramki: Piątkowski (35.), Kusiak (66.), Fabianowski (79., 82.) - Orpik (52.).

Stal: Ciołek - Demusiak, Kusiak, Lewandowski, Żmuda - Piątkowski, Skórski (89. Rosłoń), Walaszczyk, Turczyn - Radawiec Ż (83. Horajecki), Fabianowski (86. Białek Ż ).

Sokół: Serafin - Sołowiej Ż , Pracz, Grygorovich, Jurczuk (46. Kabelis) - Dzienis, Zalewski, Kosiński Ż , Czeremcha - Toczydłowski, Orpik (84. Woronowicz).

O wiele gorzej zaprezentowała się rzeszowska Stal Sandeco. Podopieczni Andrzeja Szymańskiego dość nieoczekiwanie przegrali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2.

Biało-niebiescy w mecz weszli fatalnie, bo już po ośmiu minutach przegrywali po bramce Mateusza Stąporskiego. Jakby tego było mało, w 33. minucie z boiska za faul na szarżującym samotnie Danielu Dylewskim wyleciał Damian Jędryas.

Mimo gry w osłabieniu miejscowi mogli pokusić się o bramkę. Szansę mieli. Jeszcze w pierwszej połowie w poprzeczkę trafił Wojciech Reiman, a strzał z pola karnego Andrei Prokicia w ostatniej chwili został zablokowany. Z kolei po zmianie stron w słupek "wypalił" Tomasz Margol i to by było na tyle, jeśli chodzi o Stal, która sześć minut przed końcem grała już w dziewiątkę. Tym razem wychodzącego na czystą pozycję Stąporskiego sfaulował Piotr Duda.

Przewagę wykorzystali goście, a dokładnie Piotr Klepczarek, który w 86. minucie skierował piłkę do pustej bramki Wietechy.

Stal Sandeco 0

KSZO Ostrowiec Św. 2 (1)

Bramki: Stąporski (8.), Klepczarek (86.)

Stal: Wietecha - Hus Ż , Duda CZ, Słomian, Solecki - Jędryas CZ, Lisańczuk Ż , Reiman Ż (88. Krzysztoń), Prokić - Maca (73. Wolański), Szala (52. Margol).

KSZO: Misztal - Stachurski Ż Ż CZ , Kardas Ż , P.Klepczarek, Łatkowski - Mąka, Nogaj Ż (62. Persona), Kostrubała (80. Samba Ba), Kapsa - Dylewski, Stąporski.

Nie udała się piłkarzom Resovii wyprawa do Pruszkowa. Podopieczni Marcina Jałochy przegrali ze Zniczem 0:1, prezentując przy tym nie najlepszy futbol.

Środowe spotkanie zaczęło się zresztą pechowo dla gości, którzy już w 4. minucie stracili Mirosława Barana, który z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Później nie było lepiej, bowiem to miejscowi dyktowali warunki gry. Na bramkę trzeba było jednak poczekać.

Po zmianie stron w 50. minucie Artur Jędrych po wrzutce z rzutu rożnego pokonał Marcina Pietrykę, dając trzy punkty miejscowym. Resoviacy co prawda próbowali jeszcze wyrównać, ale ich akcje nie stwarzały realnego zagrożenia dla bramki strzeżonej przez Piotra Misztala. A jeśli już nawet udało się oddać strzał w światło bramki, to świetnie interweniował bramkarz miejscowych.

Znicz Pruszków 1 (0)

Resovia 0

Bramka: Jędych (50.)

Znicz: Misztal - Jędrych, Januszewski, Sztybrych Ż , Kucharski, Kopciński (89. Rackiewicz), Bylak (80. Duda), Wojdyga, Zawodziński, Kasztelan Ż , Jędrzejczyk (70. Łudziński Ż ).

Resovia: Pietryka - Kozubek, Baran (4. Cygnar), Bogacz, Horodeński (72. Krzak), Ogrodnik, Nykanowicz, Chrabąszcz, Szkolnik (46. Kwiek), Piechniak, Twardowski Ż (60. Hajduk).

Pozostałe wyniki 14. kolejki:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - OKS Olsztyn 3:1, Garbarnia Kraków - Okocimski Brzesko 0:1, Pogoń Siedlce - Pelikan Łowicz 3:2, Jeziorak Iława - Motor Lublin 0:1, Puszcza Niepołomice - Wisła Puławy 1:0. Pauza: Wigry Suwałki.

1. Okocimski KS Brzesko133124-62. OKS 1945 Olsztyn142619-203. Motor Lublin132522-174. Stal Stalowa Wola132321-145. Puszcza Niepołomice132017-116. Świt Nowy Dwór Maz.142013-117. Znicz Pruszków131915-98. Pogoń Siedlce131921-219. Jeziorak Iława131913-1010. Pelikan Łowicz131619-2211. Wisła Puławy131417-1812. Resovia13148-813. Garbarnia Kraków131417-2214. Wigry Suwałki13139-1415. KSZO Ostrowiec Św.131310-1916. Stal Rzeszów141211-1917. Sokół Sokółka1389-24
Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Dodano: 13-10-2011 12:00