Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Rzeszów »

Siarka wygrywa z Polpharmą. W sobotę Kotwica

Zespół Siarki Jezioro Tarnobrzeg odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie Tauron Basket Ligi. Podopieczni Dariusza Szczubiała w środę wygrali w Starogardzie Gdańskim z Polpharmą 100:88. W sobotę o godz. 18 tarnobrzeżanie zmierzą się natomiast u siebie z Kotwicą Kołobrzeg.
Bohaterem środowego spotkania był rozgrywający Siarki Wendell Miller. Filigranowy zawodnik w samej pierwszej kwarcie zdobył aż 17 ze swoich 31 punktów i tylko dzięki jego dobrej grze tarnobrzeżanie po pierwszych 10 minutach przegrywali zaledwie 25:26.

Na początku drugiej odsłony tarnobrzeżanie szybko odskoczyli na ośmiopunktową przewagę, po dwóch celnych rzutach z dystansu Jonathana Tillera i Millera "jeziorowcy" w 18. minucie wygrywali różnicą dziewięciu "oczek".

Wypracowana do przerwy przewaga była na tyle duża, że goście już do końca spotkania kontrolowali wynik. Trzecią kwartę ekipa Szczubiała wygrała siedmioma "oczkami", a po dwóch kolejnych skutecznych akcjach Przemysława Karnowskiego na początku czwartej odsłony tarnobrzeżanie objęli najwyższe w tym spotkaniu prowadzenie 89:68. - Wciąż mamy dużo do poprawienia w obronie. Dzisiaj praktycznie cała drużyna była groźna, w związku z czym gospodarze nie bardzo mogli znaleźć na nas metodę - mówił po meczu Szczubiał, którego zespół ostatecznie wygrał 100:88 i odniósł pierwsze zwycięstwo w lidze w tym sezonie.

Polpharma Starogard Gd.88Siarka Jezioro Tarnobrzeg100 Kwarty : 26:25, 20:29, 22:31, 20:15

Siarka: Miller 31 (5), LaMarshall Corbett 18 (3), J.T. Tiller 14 (1), Barycz 13 (3), Piechowicz 8 (1), Karnowski 8, Doaks 8, Rabka 0, Wyka 0.

Polpharma: Arabas 16 (3), Hicks 13 (1), Weeden 13 (3), Metelski 12, Simmons 10, Koljević 9 (3), Wall 8, Gilmore 7 (1), Śnieg 0, Dąbrowski 0.

Dobrą formę z występu przeciwko Polpharmie zespół Szczubiała będzie chciał przełożyć na najbliższe spotkanie z Kotwicą Kołobrzeg. Sobotni pojedynek, który rozpocznie się w tarnobrzeskiej hali o godz. 18, będzie również okazją do odniesienia pierwszego zwycięstwa na własnym parkiecie. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu Siarka Jezioro przegrała u siebie z Energą Czarnymi Słupsk 81:93.

Porażki na inaugurację doznali również kołobrzeżanie, którzy po emocjonującym spotkaniu w Zgorzelcu ulegli wicemistrzom Polski tylko 74:76. Trzy dni później zespół Tomasza Mrożka minimalnie pokonał u siebie AZS Koszalin 65:64 i z trzema punktami na koncie zajmuje siódmą pozycję w tabeli.

W meczu przeciwko Siarce Jezioro w barwach rywali zagra przymierzany przed obecnym sezonem do gry w tarnobrzeskim zespole rozgrywający Jessie Sapp. Dodatkowo "jeziorowcy" będą musieli zwrócić uwagę na silnych skrzydłowych Łukasza Diduszkę czy Marko Djuricia oraz rzucającego Odeda Brandweina, najlepszego do tej pory strzelca Kotwicy. Groźny będzie także nowy - stary zawodnik Kotwicy Łukasz Wichniarz, który w ubiegłym roku reprezentował barwy warszawskiej Polonii, a wcześniej grał w ekipie z Kołobrzegu.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Dodano: 14-10-2011 12:00