Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Rzeszów »

Gessler zadowolona z "Karczmy przy dworze"

Gessler zadowolona z "Karczmy przy dworze"

Rzeszowska "Karczma przy dworze" swoim menu przypominała raczej "przydworcową budę". Nawet zatrudnione w niej kucharki nie mają o niej dobrego zdania. Podsłuchane przez mikrofon ekipy "Kuchennych rewolucji" kwitują: Burdel mamy. Zrobił nam się burdel.
Do tego dochodzi brak zainteresowania ze strony współwłaścicieli Magdy i Krzysztofa, kłótnie pomiędzy nimi i ojciec Magdy - twórca karczmy. Do akcji wkracza Magda Gessler i obiecuje zmienić "burdel" w dochodową restaurację. Jej "kuchenną rewolucję" można było zobaczyć we wczorajszym programie w TVN-ie.

Najpierw Gessler próbuje potraw.

Ta kuchnia jest kompletnie do du..y! - kwituje.

Stawia pod ścianą kucharki i przepytuje je z panujących w kuchni zasad.

Werdykt: To jest świństwo, że podajecie klientom takie gówno.

Szansą na zmianę jest postawienie na czele restauracji 30-letniej Magdy. Gessler widzi w imienniczce idealną szefową dla "Karczmy przy dworze". Obie wysyłają ojca na urlop i zabierają się do pracy. Z Krzysztofem umawiają się, że będzie konsultował wszelkie decyzje dotyczące karczmy, ale już wkrótce okazuje się, że je jest w stanie dotrzymać kroku obu paniom.

Węgierska kolacja na porewolucyjne otwarcie jest wielkim sukcesem, a 7 tygodni później nadal kwitnie. Po "burdelu" ani śladu.

Duża piątka z plusem - chwali Gessler. "Karczma przy dworze" jest restauracją węgierską i przez Rzeszów zbliża nas do Budapesztu.

Jak tylko prezes Kaczyński to usłyszy, na pewno wpadnie.


Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,10470103,Gessler_zadowolona_z__Karczmy_przy_dworze_.html
Dodano: 15-10-2011 12:00
Odsłon: 383

Skomentuj:
Dodał: Irminka
2013-01-10 14:53:43
Byłam w Karczmie przy Dworze w Jasionce i muszę przyznać, że jest tam teraz wręcz rewelacyjnie. Bardzo smaczne jedzenie, profesjonalna obsługa no i ten staropolski klimat - wszystko składa się na pyszną całość, którą warto docenić.