Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Rzeszów »

Stal Mielec bez szans w pojedynku z Tauronem

W 2. kolejce PlusLigi Kobiet Stal Mielec uległa Tauronowi Dąbrowa Górnicza 1:3. To druga z rzędu porażka mielczanek w tym sezonie
Pierwszy set w całości upłynął pod dyktando Tauronu. Faworyzowane przyjezdne szybko objęły prowadzenie i na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:4. Po drugiej było już 16:10, a w końcówce Stal przegrywała aż 23:13 i skończenie seta przez zespół gości było formalnością.

Drugi set pokazał zupełnie inną drużynę miejscowych, które ambitnie podjęły walkę i bardzo długo prowadziły. W końcówce jednak drugą piłkę setową wykorzystały przyjezdne i było 0:2.

Podłamane mielczanki wygrały trzecią partię do 22. Dobrze na zagrywce spisywała się Rita Liliom. Dzięki dobremu serwisowi w końcówce seta wyprowadziła ona Stal na prowadzenie 21:18, którego mielczanki nie oddały już do końca tego seta.

Kolejną odsłonę lepiej rozpoczęła Stal. Atak Agaty Babicz dał gospodyniom prowadzenie 8:4. Tauron jednak doprowadził do remisu 17:17. Po ataku Leys przyjezdne wygrywały 20:18.

W końcówce gra toczyła się punkt za punkt, co dało zwycięstwo Tauronowi, który całe spotkanie wygrał 3:1.

Stal Mielec - Tauron Dąbrowa Górnicza 1:3

Sety: 13:25, 24:26, 25:22, 23:25

Stal: Pycia , Szymańska, Kociova, Babicz, Liliom, Kandora oraz Wojtowicz, Wilczyńska, Sadowska, Pykosz.

Tauron: Leys, Linbiarska, Dirickx, Żebrońska, Skowrońska, Plchotova oraz Strasz, Ściurka, Zaroślińska, Śliwa.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Dodano: 17-10-2011 12:00