Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Olsztyn »

Księża się przestraszyli i zaczęli remont kamienicy

Księża się przestraszyli i zaczęli remont kamienicy

Wystarczyło, by fragment elewacji z kamienicy przy ul. św. Barbary zniszczył przejeżdżający samochód, a niecałe dwa tygodnie później kuria metropolitalna w Olsztynie zaczęła jej remont
Do zdarzenia doszło na początku września. Wczesnym popołudniem kierowca przejeżdżający toyotą koło tej kamienicy zgłosił miejskim służbom, że wprost na szybę jego auta spadł tynk, który odpadł z budynku. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zamknęli ulicę, za chwilę dojechali także strażacy i przez niemal godzinę sprawdzali stan elewacji oraz pokrycie dachu.

Kamienica jest własnością archidiecezji warmińskiej. O tym, że była w złym stanie świadczyły spękania ścian zewnętrznych i wzmocnienia, które podtrzymywały ściany tej i sąsiedniej kamienicy, także należącej do kurii, w której na parterze jest biblioteka archidiecezjalna.

Informacja o zniszczonym samochodzie wywołała natychmiastową reakcję w olsztyńskiej kurii. Już w ubiegłym tygodniu zaczęły się prace wewnątrz budynku, zdjęte zostały dachówki, a w piątek ustawione zostały rusztowania na chodniku pod kamienicą. - Strasznie długo to trwało nim urząd wydał zgodę na zajęcie chodnika na rusztowanie, a tu prace trzeba było zaczynać jak najszybciej - mówił pracownik firmy, która wykonuje remont obiektu.

Jak powiedział, prace remontowe potrwają na pewno do końca roku.


Źródło: Gazeta Wyborcza Olsztyn
http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,48726,12541710,Ksieza_sie_przestraszyli_i_zaczeli_remont_kamienicy.html
Dodano: 24-09-2012 14:00
Odsłon: 993

Skomentuj: