Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Wrocław »

Finał koszykarzy: Turów Zgorzelec - Asseco Gdynia 2:2

W czwartym meczu finału play off mistrzostw Polski koszykarzy drużyna Turowa Zgorzelec pokonała Asseco Prokom Gdynia 54:48. Stan rywalizacji do czterech zwycięstw 2:2. Kolejne spotkanie rozegrane zostanie we wtorek w Gdyni, a szósty mecz w Zgorzelcu 20 maja.
To był najbardziej wyrównany z dotychczasowych meczów finału. Od broniącej tytułu drużyny z Gdyni zespół Turowa zagrał przede wszystkim lepiej w obronie. Jednak oba zespoły zdecydowanie zawiodły w ataku. Koszykarze Turowa trafili zaledwie trzy z 20 rzutów za trzy punkty, a gdynianie ledwie dwa na 23 próby. Losy spotkania rozstrzygały się pod koszami, gdzie lepiej spisali się gracze Turowa.

Po 20 minutach obrońcy tytułu przegrywali w Zgorzelcu 18:26. Ale w drugiej połowie zaczęli odrabiać straty i po akcjach Ratko Vardy i Ronnie Burrella doprowadzili do remisu 28:28. Po kilku kolejnych stratach Turowa Prokom prowadził nawet 32:30 i 33:31. Ale zawodnicy ze Zgorzelca byli nieustępliwi i znów wyszli na minimalne prowadzenie 36:33.

Kluczowym momentem spotkania był początek czwartej kwarty. Gdynianie wyszli na parkiet zdekoncentrowani, a w ekipie PGE swój rytm złapał Daniel Kickert. Twarda defensywa, akcje Amerykanina w ataku i kontratak wykończony przez Bartosza Bochno dał PGE prowadzenie 44:33. W 34. minucie rzut zza linii 6,75 m Kickerta dał zawodnikom Turowa najwyższe prowadzenie w spotkaniu 47:35.

W końcówce zespół Asseco zmniejszył straty. Na dwie minuty przed końcową syreną gospodarze prowadzili 52:47 i nie dali sobie odebrać zwycięstwa.

PGE Turów Zgorzelec - Asseco Prokom Gdynia 54:48

Kwarty: 15:8, 11:10, 10:15, 18:15.

Turów: Daniel Kickert 16, David Jackson 9, Torey Thomas 9, Michale Kuebler 6, Robert Tomaszek 5, Michał Gabiński 3, Konrad Wysocki 3, Bartosz Bochno 2, Ivan Zigeranovic 1.

Asseco Prokom Gdynia: Daniel Ewing 13, Ronnie Burrell 10, Adam Hrycaniuk 8, Filip Widenow 6, Tommy Adams 3, Ratko Varda 3, Piotr Szczotka 2, Qyntel Woods 2, Courtney Eldridge 1, Robert Witka 0, Krzysztof Szubarga 0, Przemysław Frasunkiewicz 0.

Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
Dodano: 14-05-2011 22:59