Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Poznań »

Leje nie tylko w Polsce

Polscy laskarze mieli wczoraj rozegrać mecz decydujący o ich losach w mistrzostwach Europy grupy B, ale do spotkania nie doszło.
Na poznańskim turnieju mistrzostw Europy grupy B wczoraj Polki nie grały. One swój drugi mecz rozegrają w środę, o godz. 16.30 przeciwko Walijkom, które są w podobnej sytuacji do nich - przegrały pierwsze spotkanie. Walia uległa Szkocji 0:1, natomiast Polki po nieco szalonym spotkaniu przegrały z Białorusinkami 3:6. Ten mecz pokazał, że mamy oto reprezentację w żeńskim hokeju na trawie, która jest nieprzewidywalna i nieskuteczna. Gdyby Polki w poniedziałek wykorzystały choć małą część okazji, które sobie stworzyły, z dziesięcioma krótkimi rogami na czele, pokonałyby Białoruś bez trudu. Polki pokazały jednak także niezłomność, bo przy stanie 0:5 to raczej kibice uważali, że mecz jest już zdecydowanie przegrany. One nie. Polskie laskarki nadal rzucały się do odrabiania strat i niemal im się udało.

Ponieważ wyjście z grupy gwarantuje zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc, dzisiejsze starcie z Walią jest kluczowe. Wstęp na boisko AWF przy ul. Królowej Jadwigi jest wolny, a wsparcie kibiców przyda się reprezentacji Polski, która potrafi dostarczyć widzom emocji.

Wcześniej, o godz. 14.15 Białoruś zmierzy się ze Szkocją.

Wczoraj natomiast w drugiej grupie Francja wygrała ze Szwajcarią 5:2 (1:1), a Rosja z Ukrainą 4:3 (2:0).

Na męskim turnieju w Winnicy Polacy nieoczekiwanie przegrali pierwszy mecz z Walią 1:2 i wczoraj, w starciu z Czechami mieli zagrać spotkanie ostatniej szansy. Do starcia jednak nie doszło. Potężna ulewa podczas wcześniejszego spotkania Walia -Szwecja przerwała je w 7. minucie. Do meczu Polaków w ogóle nie doszło. Odbędzie się on dziś o godz. 12.

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań
Dodano: 10-08-2011 17:13