Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Poznań »

Polacy lepsi od Duńczyków

Polska reprezentacja do lat 21 trenowana przez Stefana Majewskiego pokonała w Grodzisku Wlkp. rówieśników z Danii 1:0. Zagrało trzech Wielkopolan.
Rozegrany w Grodzisku Wlkp. mecz z Danią miał przygotować drużynę do eliminacji mistrzostw Europy, które w 2013 roku odbędą się w Izraelu. Jej przeciwnikami w grupie będą Portugalia, Rosja, Mołdawia i Albania.

Trener Stefan Majewski powołał do kadry Kamila Drygasa i Jarosława Ratajczaka z Lecha Poznań (ten drugi wypożyczony do Olimpii Grudziądz) oraz Macieja Wichtowskiego z Warty Poznań. Zagrali wszyscy.

Bramkę strzelił Mateusz Klich z VfL Wolfsburg po uderzeniu w długi róg duńskiej bramki. W barwach Danii do 78. minuty zagrał syn Michaela Laudrupa, Andreas.

Polska U-21 - Dania U-21 1:0 (0:0)

Bramka : Klich (58.)

Polska w pierwszej połowie : Kurto - Wichtowski, Krychowiak, Malarczyk, Ratajczak, Lisowski, Przybecki, Czoska, Jankowski, Klich, Kupisz

Polska w drugiej połowie : Słowik - Tymiński, Krychowiak, Malarczyk, Drygas, Przybecki, Teodorczyk, Oleksy, Matras, Kupisz (70. Strzelecki), Klich

Źródło: Gazeta Wyborcza Poznań
Dodano: 11-08-2011 14:00