Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Rzeszów »

Słaba postawa podkarpackich drugoligowców

Stal Sandeco Rzeszów jako jedyny zespół z Podkarpacia zapunktowała w 4. kolejce II ligi. Stalowcy zremisowali u siebie z Wisłą Puławy 1:1. Swoje mecze przegrały natomiast Resovia i Stal Stalowa Wola, które uległy odpowiednio w Łowiczu 0:1 i Olsztynie 2:3
Po raz kolejny zawiodła Resovia, która w Łowiczu przegrała z miejscowym Pelikanem 0:1. "Pasiaki" bramkę straciły już w 6. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Adamczyka piłkę do siatki głową skierował Sebastian Przybyszewski. - Mieliśmy rozpracowanego rywala i wiedzieliśmy, jak gra stałe fragmenty gry. Niestety, nie upilnowaliśmy zawodnika gospodarzy i źle zaczęliśmy ten mecz. Gdybyśmy tak szybko nie stracili tej bramki, to spotkanie wyglądałoby całkiem inaczej. Szkoda tych trzech punków - tłumaczył po meczu bramkarz Resovii Marcin Pietryka.

Sobotnia porażka z Pelikanem może być ostatnią dla trenera Resovii Artura Łuczyka. Decyzja o tym, czy szkoleniowiec poprowadzi zespół w kolejnym meczu z Okocimskim zapadnie najprawdopodobniej we wtorek. Na ten dzień bowiem prezes sekcji piłki nożnej Resovii Adam Sadecki planuje zwołać spotkanie zarządu z Łuczykiem.

Pelikan Łowicz 1 (1)

Resovia 0

Bramki: Przybyszewski (6.)

Pelikan: Pytkowski - Łakomy, Gołka, Przybyszewski, Żółtowski - Pomianowski (69. Krzeszewski), Łochowski, Grajek, Adamczyk (74. Gamla) - Solecki (80. Mitek), Kowalczyk Ż (90.Kosiorek).

Resovia: Pietryka Ż - Krzak, Bogacz, Baran (34. Kozubek), Horodeński Ż (66. Ogrodnik Ż) - Piechniak, Cygnar Ż (63. Juszkiewicz), Nikanowycz, Záhradn~k - Hajduk (55. Kantor), Twardowski.

Słabo w 4. kolejce zaprezentował się również inny rzeszowski zespół Stal Sandeco. Biało-niebiescy na własnym boisku tylko zremisowali z beniaminkiem ligi Wisłą Puławy 1:1. - Trudno komentować mecz, w którym przez większość czasu Stal grała antyfytbol. Nie wiem, skąd wzięła się taka dyspozycja mojego zespołu. Muszę przeprosić kibiców za postawę mojej drużyny - powiedział na konferencji prasowej trener Stali Andrzej Szymański, którego drużyna po niespełna kwadransie prowadziła z beniaminkiem 1:0. Bramkę dla miejscowych zdobył z narożnika pola karnego ładnym strzałem w okienko pomocnik Wojciech Krauze.

Po stracie bramki goście rzucili się do odrabiania strat, ale Mateuszowi Olszakowi, Tomaszowi Bednarukowi, Piotrowi Mokiejewskiemu i Konradowi Nowakowi brakowało skuteczności.

Wisła dopięła swego w 74. minucie, kiedy po przewinieniu w polu karnym Tomasza Margola "jedenastkę" na bramkę zamienił Łukasz Giza.

Stal Sandeco Rzeszów 1 (1)

Wisła Puławy 1 (0)

Bramki: Krauze (13.) - Giza (74. - k.)

Stal: Wietecha - Hus (84. Szala), Czarny, Duda, Zaborowski - Krauze, Słomian Ż, Margol (80. Górecki J.), Florian (52. Górecki M.) - Maca (51. Krzysztoń Ż), Prokić Ż.

Wisła: Beszczyński - Gawrysiuk, Skórnicki, Bednaruk, Budzyński Ż (69. Wójtowicz), - Olszak Ż (57. Kozieł), Mokiejewski, Wiącek Ż, Giziński (90. Kursa) - Orzędowski Ż (57. Giza), Nowak.

Pierwszej porażki w tym sezonie doznali z kolei piłkarze Stali Stalowa Wola, którzy przegrali na wyjeździe z OKS-em Olsztyn 2:3. - Myślę, że gdybyśmy przetrzymali pierwszy kwadrans, to spotkanie by się całkiem inaczej ułożyło. Popełniliśmy dużo błędów, szczególnie z lewej strony - wyjaśnił trener Stalówki, która w po dziewięciu minutach przegrywała w Olsztynie już 0:2. Najpierw w 7. minucie celną główką popisał się Paweł Baranowski, a chwilę później wynik, również strzałem głową, podwyższył Radosław Stefanowicz.

Stalowowolanie na trafienia gospodarzy odpowiedzieli dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 38. minucie bramkę kontaktową z rzutu wolnego zdobył Marek Kusiak. Dwie minuty po przerwie był już remis. W zamieszaniu podbramkowym precyzją wykazał się Przemysław Żmuda i celną główką wyrównał wynik.

Trafienie na wagę trzech punktów zaliczył Dominik Kun, który wykorzystał idealne podanie Łukasza Suchockiego.

OKS Olsztyn 3 (2)

Stal Stalowa Wola 2 (1)

Bramki: Baranowski (7.), Stefanowicz (9.), Kun (51.) - Kusiak (38.), Żmuda (47.).

OKS: Skiba - Koprucki, Baranowski CZ, Bucholc, Szaraniec - Stefanowicz, Głowacki, Kun, Łukasik (46. Jegliński) - Suchocki (70. Filipek Ż), Biedrzycki (46. Świderski).

Stal: Ciołek - Demusiak, Kusiak Ż, Lewandowski Ż, Byrski Ż (62. Białek) - Piątkowski Ż, Żmuda, Skórski Ż, Walaszczyk, Mościński (31. Turczyn) - Fabianowski (76. Gęśla Ż).

Pozostałe wyniki 4. kolejki:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Puszcza Niepołomice 1:1, Okocimski Brzesko - Sokół Sokółka 3:1, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Motor Lublin 3:4, Garbarnia Kraków - Pogoń Siedlce 1:0, Jeziorak Iława - Wigry Suwałki 2:1. Pauzował: Znicz Pruszków.

Tabela:

1. Okocimski KS Brzesko4107-12. Jeziorak Iława497-43. OKS 1945 Olsztyn476-74. Stal Rzeszów475-35. Motor Lublin478-76. Stal Stalowa Wola477-37. Pogoń Siedlce365-18. Puszcza Niepołomice463-29. Pelikan Łowicz468-810. Znicz Pruszków344-211. Garbarnia Kraków343-512. Świt Nowy Dwór Maz.433-413. Resovia 420-214. Sokół Sokółka424-815. Wisłą Puławy222-216. Wigry Suwałki311-417. KSZO Ostrowiec Św.303-13
Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Dodano: 16-08-2011 12:00