Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Toruń »

Elana za burtą Pucharu Polski

Piłkarze Elany zakończyli przygodę z Pucharem Polski. Choć podopieczni Dariusza Durdy nie byli gorszym zespołem od pierwszoligowej Floty Świnoujście to jednak przegrali 1:3. Duży wpływ na końcowy wynik miał arbiter Krzysztof Jakubik

Już od dawna kibice w Toruniu nie oglądali zespołu z pierwszej ligi w meczu o stawkę. Po wyeliminowaniu Tura Turek i GKS Tychy do naszego miasta przyjechała w nagrodę Flota Świnoujście. Prowadzona przez doświadczonego trenera Krzysztofa Pawlaka drużyna była faworytem tego pojedynku.

Torunianie w pierwszych minutach czuli wyraźny respekt przed rywalem, który na co dzień gra na zapleczu ekstraklasy. Jednak po kilku chwilach gracze Elany zauważyli, że przeciwnik wcale nie gra lepiej. W 9 min. Damian Sędziak stanął przed szansą strzelenia gola, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę Floty. Chwilę później posypała się taktyka trenera Durdy. Przy blokadzie strzału kontuzji doznał Paweł Mądrzejewski i musiał zastąpić go Michał Malczak. W pierwszym kwadransie przewagę posiadali goście, ale nie potrafili pokonać Przemysława Kryszaka. W 16 min. doskonałą okazję zmarnował Wojciech Świderek. Sędziak wykonywał rzut rożny, a toruński obrońca wykończył akcję strzałem głową. Jednak uderzenie nie było silne i precyzyjne i Paweł Waśków nie miał kłopotów z udaną interwencją. Co nie udało się gospodarzom, to udało się gościom. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kamila Stachyry strzałem głową Piotr Tomasik zaskoczył Kryszaka i było 1:0 dla Floty. Pomimo utraty gola Elana nie podłamała się i ruszyła do ataków. Bliski powodzenia był Sędziak, ale zawodnik z Torunia nie trafił w bramkę. W 37 min. w zamieszaniu w polu karnym gości na strzał zdecydował się Grzegorz Mania. Waśków zaspał z interwencją i nie zdołał złapać piłki. Po doprowadzeniu do wyrównaniu podopieczni Durdy przejęli inicjatywę na boisku. W 39. min. Tomasz Grudzień był bliski strzelenia drugiego gola dla Elany, ale piłka poszybowała obok słupka. Ten sam zawodnik chwilę później znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Floty. Najpierw Waśków odbił strzał zawodnika z Torunia, a dobitka okazała się już niecelna. Jeszcze przed przerwą mocnym uderzeniem popisał się Marcin Wróbel, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.

Po zmianie stron siadło tempo tego meczu. Oba zespoły grały ospale i brakowało składnych akcji. Najlepszą okazję do strzelenia gola zmarnował Christian Nnamani, który będąc przed Kryszakiem pogubił się i bramkarz Elany zdołał złapać piłkę

W dogrywce głównym aktorem na boisku był sędzia Jakubik. Najpierw w 93. minucie uznał bramkę zdobytą przez Nnamani, choć gracz ze Świnoujścia znajdował się na pozycji spalonej. Arbiter ponownie nie popisał się tuż przed końcem pierwszej części dogrywki. Zdaniem Jakubika w polu karnym rywala faulował Mariusz Sobolewski i nie dość, że pokazał piłkarzowi Elany czerwoną kartkę to jeszcze podyktował "jedenastkę" dla gości. Nie tylko zdaniem samego piłkarza z Torunia, ale też wielu obserwatorów Sobolewski nie faulował przeciwnika a trafił w piłkę. Rzut karny wykorzystał Damian Misan i było 3:1 dla Floty. W dalszej części gry arbiter wyrzucił z boiska Malczaka i Kelechi Iheanacho. Za krytykowanie z ławki rezerwowych Elany Jakubik kazał usunąć lekarza Tomasz Rudnickiego i asystenta Durdy Artura Dzięgiela.

Ostatecznie gospodarze grający w ośmiu nie byli w stanie odwrócić losów tego pojedynku i do kolejnej rundy Pucharu Polski awansował zespół ze Świnoujścia.

Wynik meczu

Elana Toruń - Flota Świnoujście 1:3 po dogr. (1:1, 0:2 dogr.)

Bramki: 0:1 Tomasik (17.), 1:1 Mania (37.), 1:2 Nnamani (93.), 1:3 Misan (103. karny)

Elana: Kryszak - Bartkiewicz, Czarnecki, Sobolewski, Wróbel, Grudzień (63. Młodzieniak), Świderek, Mądrzejewski (11. Malczak), Sędziak (70. Ihenanacho), Zamara, Mania

Flota: Waśków - Falisiewicz, Kieruzel, Udarevic, Paczkowski (80. Opałacz), Stachyra (62. Niewiada), Chyła, Broź, Misan, Tomasik, Śpiączka (Nnamani)

Czerwone kartki: Sobolewski (103.), Malczak (114.), Iheanacho (119.)

Źródło: Gazeta Wyborcza Toruń
Dodano: 17-08-2011 12:01