Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Białystok »

Dziewiąte miejsce młociarki Prefbetu na Uniwersjadzie

Joanna Fiodorow z Prefbetu Śniadowo Łomża zajęła dziewiąte miejsce w finale rzutu młotem podczas Uniwersjady

Do finału Uniwersjady, która jest rozgrywana w Chińskim Shenzhen, Fiodorow awansowała z czwartym wynikiem - 66,07 m. W finale rzuciła znacznie bliżej, bo tylko 63,40 m w pierwszej próbie, w drugiej nie zaliczyła żadnej odległości, a w trzeciej zaledwie 61,72 m. To było za krótko aby awansować do ścisłego ośmioosobowego finału. Zawody wygrała zawodniczka z Mołdawii Zalina Marghieva - 72,93 m. Nasza młociarka pozostanie w Azji gdyż czeka ją jeszcze start w mistrzostwach świata w Korei, które zaczynają się w następny weekend.

22-letnia Fiodorow w tym sezonie wywalczyła już srebrny medal mistrzostw Polski, a także drugie miejsce podczas młodzieżowych mistrzostw Europy. Na tych ostatnich zawodach ustanowiła rekord życiowy - 70,06 m.

W Shenzhen startowała jeszcze Justyna Korytkowska z Prefbetu, ale nie zdołała zakwalifikować się do finału biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok
Dodano: 20-08-2011 13:00