Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Częstochowa »

PIŁKA NOŻNA. Raków trafił raz, a powinien znacznie więcej

O drugie zwycięstwo i kolejne trzy punkty wzbogacili się piłkarze Rakowa po sobotnim spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec. Częstochowianie wygrali skromnie 1:0, ale mogli zdecydowanie wyżej.

Spotkania Rakowa z Zagłębiem zawsze dostarczały wielu emocji i na boisku, i na trybunach. Tym razem sektor kibiców gości był jednak pusty. Gospodarze, którzy po czterech kolejkach w II lidze zachodniej mieli na koncie tylko cztery punkty, rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Już w 3. minucie Raków po rzucie rożnym zdobył bramkę, która została zapisana Adrianowi Plucie. Kibice długo zastanawiali się, czy bramka nie powinna być przypisana Rafałowi Czerwińskiemu. Po meczu "Azi" potwierdził swój udział przy zdobyciu gola. - No chyba ja jestem jej autorem - żartował Pluta. - Cieszę się z tego gola. Dawno już nie zdobyłem bramki dla Rakowa.

W 9. minucie mogło być już 2:0. Po uderzeniu Łukasza Kowalczyka piłka odbiła się od poprzeczki, uderzyła w murawę, ale nie przekroczyła linii bramkowej. Do końca pierwszej części Raków stworzył sobie jeszcze co najmniej trzy sytuacje, po których mogła paść przynajmniej jedna bramka.

Po zmianie stron gra się wyrównała, a swoje okazje miały oba zespoły. Zagłębie kilka razy przed utratą bramki uratował Jakub Miszczuk. W zespole Rakowa zagrożenie przed bramką Zagłębia stwarzał Dawid Nabiałek. W 77. minucie częstochowianie w polu karnym przypadkowo zagrali ręką, sędzia tego nie odgwizdał, o co po meczu na konferencji prasowej trener Zagłębia Piotr Stach miał pretensje. - Sędzia nie zachował się w porządku - mówił Stach. - Wszyscy widzieli rękę u zawodnika Rakowa, a on powiedział mi, że widział zagranie głową.

Z wygranej zadowolony był trener Rakowa Jerzy Brzęczek. - Po pierwszych 20 minutach powinniśmy prowadzić 2:0 lub 3:0, ale nie wykorzystaliśmy dobrych okazji - komentował Brzęczek. - W końcówce było trochę nerwowo. Wygraliśmy z trudnym przeciwnikiem i zdobyliśmy ważne trzy punkty. Tego gratuluję chłopakom.

Raków Częstochowa 1 (1)Zagłębie Sosnowiec 0 Bramka: 1:0 Pluta (3.).

Raków: Szramowiat - P. Kowalczyk, Mastalerz, Pluta, Łysek, Witczyk (68. Napora), Ł. Kowalczyk, Gajos, R. Czerwiński (46. Nabiałek), Orzechowski (80. Ogłaza), Kmieć (89. Świerk).

Zagłębie: Miszczuk - Strojek, Ryndak, Koźmiński (57. Stefański), Marek, Jankowski, Szatan (46. Bryk, 71. Bernaś), Jarczyk, Sroka, Sierczyński (74. Domański), Zieliński.

Wyniki: GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 0:2, Energetyk Rybnik - MKS Kluczbork 0:1, Calisia Kalisz - Bałtyk Gdynia 3:2, Ruch Zdzieszowice - Czarni Żagań 1:2, Elana Toruń - Tur Turek 2:0, Chrobry Głogów - Nielba Wągrowiec 4:3, Bytovia Bytów - Miedź Legnica 2:0, Górnik Wałbrzych - Jarota Jarocin 2:0.

1. Chojniczanka Chojnice 5 13 11:42. Elana Toruń 5 12 10:43. Miedź Legnica 5 10 10:54. Bytovia Bytów 5 9 6:85. Jarota Jarocin 5 8 4:46. Ruch Zdzieszowice 5 8 10:77. Chrobry Głogów 5 8 9:88. Tur Turek 5 7 6:49. GKS Tychy 5 7 6:410. Raków Częstochowa 5 7 6:511. Calisia Kalisz 5 7 9:912. MKS Kluczbork 4 7 4:413. Czarni Żagań 4 6 5:714. Zagłębie Sosnowiec 5 3 8:815. Bałtyk Gdynia5 3 5:916. Górnik Wałbrzych 5 3 4:1017. Nielba Wągrowiec 5 2 7:1218. Energetyk Rybnik 5 2 2:10
Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa
Dodano: 22-08-2011 13:00