Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Wrocław »

Kolejni podejrzani w sprawie napadu na stację Orlenu

Kolejni podejrzani w sprawie napadu na stację Orlenu

W piątek sąd aresztował Kamila K., 11. podejrzanego w związku z lipcowym napadem na stację benzynową i zabójstwo jej 22-letniego pracownika. Dziesiątym podejrzanym w tej sprawie został zatrzymany w tym tygodniu 19-letni Łukasz B., który usłyszał zarzut pomocnictwa w organizacji napadu.
Kamila K. sąd aresztował w dniu 18. urodzin. Prokuratura zarzuca mu utrudnianie śledztwa - pomoc głównemu oskarżonemu Wiktorowi Sz. "Stopie" w ukrywaniu się oraz udostępnianie narkotyków innym osobom.

O rok od niego starszy Łukasz B. usłyszał zarzut pomocnictwa do napadu na stację oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków. Zatrzymujący go policjanci znaleźli u niego blisko 700 porcji marihuany. Według prokuratury Łukasz B. wiedział o planowanym napadzie i m.in. udostępniał jego wykonawcom swój telefon. Usłyszał zarzuty, ale nie został aresztowany. Ma dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Nie przyznaje się do winy.

Tydzień temu policja zatrzymała głównego podejrzanego: 23-letniego Wiktora Sz. "Stopę", który ukrywał się i był poszukiwany listem gończym. Przyznał się, że to on dźgnął nożem 22-letniego pracownika stacji benzynowej przy ul. Krzywoustego w nocy z 26 na 27 lipca.

Z ustaleń prokuratury wynika, że napad zaplanowali trzej wrocławianie, którzy zlecili go dwóm mężczyznom: "Stopie" i Michałowi M. To oni wpadli w nocy na stację, "Stopa" miał nóż, którym ugodził prosto w serce pracownika. Obaj mają zarzut zabójstwa.

Oprócz nich w przygotowaniach do akcji brało udział trzech kolejnych podejrzanych (m.in. inny pracownik tej stacji), a trzech pomagało "Stopie" już po napadzie ukryć się przed policją. Większość z nich siedzi w areszcie.

- W przyszłym tygodniu zaplanowaliśmy dodatkowe przesłuchania głównych podejrzanych, bo ich zeznania różnią się, a chcemy ustalić prawdziwy przebieg zdarzeń - mówi prokurator Karolina Stocka-Mycek, zastępca prokuratora rejonowego na Psim Polu.


Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35768,10178966,Kolejni_podejrzani_w_sprawie_napadu_na_stacje_Orlenu.html
Dodano: 27-08-2011 12:01
Odsłon: 108

Skomentuj: