Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Rzeszów »

Jak strzela wicemarszałek, czyli mecz VIP-ów [ZOBACZ]

4:1 - takim wynikiem zakończył się mecz VIP-ów na zmodernizowanym stadionie Siarki Tarnobrzeg. Naprzeciwko siebie stanęli m.in. Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega, i Zygmunt Cholewiński, wicemarszałek podkarpacki.
W sobotę kibice po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć mecz z nowej, zadaszonej trybuny, na której może zasiąść 2,7 tys. osób. W sierpniu zakończył się pierwszy etap budowy trybuny. Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Budowlane "Konsbud" z Lublina. Koszt inwestycji to ponad 11 mln zł. Piłkarze Siarki po raz pierwszy za to zasiedli w nowych boksach, które zastąpiły dawno wysłużone blaszaki.

Z okazji oddania do użytku nowej trybuny, Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega, zaprosił na mecz towarzyski drużynę wicemarszałka Zygmunta Cholewińskiego. Tarnobrzeżanie okazali się mało gościnni i pokonali samorządowców województwa aż 4:1. Honorowego gola dla gości strzelił wicemarszałek Cholewiński. Po minięciu bramkarza tarnobrzeskiej ekipy Konrada Paciorkowskiego, umieścił piłkę w siatce.

W ekipie prezydenta Mastalerza zagrał m.in. były piłkarz Siarki, Cezary Kucharski, który zdobył dla gospodarzy jedną bramkę. Do siatki trafili także: Maciej Adamowicz, Dariusz Nowak i Mirosław Szewc.

W przerwie meczu prezydent Tarnobrzega z prezesem KS Siarka Grzegorzem Ciszewskim i Kazimierzem Greniem, szefem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, rzucili w trybunę piłki z autografami tarnobrzeskich piłkarzy. Ci, którzy je złapali, mogli spróbować swoich sił w "jedenastkach".

Przed meczem samorządowców, prezes Ciszewski wspólnie z politykami, wręczyli dyplomy i nagrody młodym adeptom Wakacyjnej Akademii Piłkarskiej.

O godz. 17 rozpoczął się za to ligowy mecz, w którym piłkarze Siarki podejmowali na własnym boisku Karpaty Krosno. Goście wygrali mecz 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 91 minucie Bartłomiej Buczek.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Dodano: 29-08-2011 12:01