Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Wrocław »

Jesienne zmiany we wrocławskiej komunikacji to kpina

Jesienne zmiany we wrocławskiej komunikacji to kpina

LIST CZYTELNIKA. Miasto swoimi decyzjami zamiast ułatwiać życie mieszkańcom, tylko je utrudnia.
Na pierwszy ogień idą zmiany w organizacji ruchu na ulicy Nowowiejskiej. Wydzielanie w tym miejscu torowiska to czysta propaganda, ponieważ tutaj tramwaje nie stoją w korku - korków na tej ulicy nigdy nie było, nawet w godzinach szczytu. Auta i tramwaje dobrze tam współegzystowały.

Teraz po wydzieleniu zmienili organizację ruchu na skrzyżowaniu Wyszyńskiego/Nowowiejska, blokując wszystkie skręty w lewo, przez co kierowcy zmuszeni są do jazdy na wprost. Teraz będą skręcać w boczne ulice, by ominąć krzyżówkę, znacznie zwiększając ruch na bocznych, węższych uliczkach, gdzie m.in. bawią się dzieci. Tak więc wydzielenie tego odcinka było bardzo nietrafionym pomysłem, zresztą jednym z wielu.

Jednak chyba najgorszą zmianą w jesiennym rozkładzie MPK jest wyrzucenie linii 144 z przystanku Rynek. Od teraz autobusy tej linii, nie dość, że i tak nie będą stawać na hucznie zapowiadanym przystanku przesiadkowym na pl. Jana Pawła II, to jeszcze omijają centrum szerokim łukiem poprzez most Sikorskiego i Dubois. Od tej pory pasażerowie będą albo chodzić na piechotę dodatkowe kilometry, by dostać się do Rynku, albo czekać po 10-15 minut na jakiś tramwaj. I tak źle, i tak niedobrze.

Miasto zamiast ułatwiać życie pasażerom i promować komunikacje miejską, tylko zachęca do przesiadania się do aut.

Teraz z niecierpliwością czekamy na najgenialniejszy pomysł, czyli zakaz wjazdu autobusom w okręg wyznaczany przez linię 0. To już najskuteczniej zachęci ludzi do jazdy własnym autem, bo skoro chcąc przejechać przez centrum, będą musieli jechać łącznie trzema liniami (autobus+tramwaj+autobus), to 20-krotnie szybciej będzie samochodem.


Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35754,10192537,Jesienne_zmiany_we_wroclawskiej_komunikacji_to_kpina.html
Dodano: 30-08-2011 12:02
Odsłon: 211

Skomentuj: