Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Wrocław »

Otwarta ul. Wielka i Powstańców Śląskich (na Krzyki)

Otwarta ul. Wielka i Powstańców Śląskich (na Krzyki)

W weekend po dwumiesięcznej przebudowie otwarto fragment prowadzącej w stronę Krzyków ul. Powstańców Śl. przy Sky Tower oraz gotową od czerwca ulicę Wielką.
Jednak zdaniem naszego czytelnika ruch w stronę centrum miasta po otwarciu Wielkiej zorganizowany jest mało roztropnie. - Przecież ulica Powstańców Śląskich jest przelotówką, a nie drogą, którą będą do domów dojeżdżać mieszkańcy Sky Tower - denerwuje się pan Artur. - Po przebudowie są tam dwa pasy do skręcania w lewo, w ul. Wielką, jeden do jazdy prosto i jeden do jazdy prosto lub w prawo. Sęk w tym, że uprzywilejowanymi pasami stały się te do skrętu w lewo, a zdecydowana większość kierowców chce jechać prosto. Więc już kilkadziesiąt metrów przed skrzyżowaniem na środkowym pasie ustawia się kolejka aut.

Także piesi mają jeszcze pod górkę - ponieważ zamknięty jest chodnik wzdłuż galerii w kompleksie Sky Tower, aby dotrzeć na przystanki tramwajowe na u. Powstańców Śl., trzeba dwa razy przechodzić przez ulicę Wielką.

Co jeszcze zmieniło się w tym miejscu? Przystanek A,125 i 325 "pl. Hirszfelda" w stronę Oporowa został przesunięty do samego DCO, natomiast przystanek w stronę Brochowa ma dwie wiaty.


Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35754,10194247,Otwarta_ul__Wielka_i_Powstancow_Slaskich__na_Krzyki_.html
Dodano: 30-08-2011 12:02
Odsłon: 120

Skomentuj: