Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Białystok »

Castorama w Białymstoku może już się budować. Będą nowe miejsca pracy

Castorama w Białymstoku może już się budować. Będą nowe miejsca pracy

Białostocki magistrat zatwierdził już projekt i wydał pozwolenie na budowę firmie, która reprezentuje Castoramę. Nowy hipermarket wnętrzarsko-budowlany ma powstać przy ul. Narodowych Sił Zbrojnych
W tym miesiącu pisaliśmy, że na wylotówce na Warszawę w okolicach Makro działki wykupiła firma ADV Por Develop, która prowadzi przygotowania do inwestycji angielskiej sieci. Castorama oficjalnie potwierdziła plany inwestycyjne i otwarcie sklepu na przełomie tego i przyszłego roku. Sławomir Rogowiec, dyrektor ds. komunikacji Castorama Polska oszacował zakładane zatrudnienie na 130 osób.

W poniedziałek wydział architektury magistratu opublikował informację o zatwierdzeniu projektu budowlanego i wydaniu pozwolenia na budowę. Jeśli nie będzie odwołań, decyzja uprawomocni się w połowie września. Na razie teren zabudowy to ponad 9500 m kw., ale jak informował magistrat, inwestycja ma być prowadzona etapowo. Inwestor jest też zobowiązany ponieść nakłady na przebudowę węzła komunikacyjnego, aby poprawić dojazd do hipermarketu. Chodzi o skrzyżowanie ul. Narodowych Sił Zbrojnych z Komisji Edukacji Narodowej wraz z sygnalizacją świetlną i budowa nowej jezdni od strony osiedla TBS-ów aż do ul. gen. Kleeberga.


Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,37227,10197115,Castorama_w_Bialymstoku_moze_juz_sie_budowac__Beda.html
Dodano: 30-08-2011 13:00
Odsłon: 276

Skomentuj: