Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Częstochowa »

PIŁKA NOŻNA. W czwartek Raków gra z wielką Wisłą

PIŁKA NOŻNA. W czwartek Raków gra z wielką Wisłą

1 września o godz. 17 w ramach jubileuszu 90-lecia Raków w towarzyskim spotkaniu zmierzy się z mistrzem Polski Wisłą Kraków. Mecz z Białą Gwiazdą działacze reklamują jako największe sportowe wydarzenie roku w Częstochowie. Podczas imprezy poznamy też piłkarza 90-lecia Rakowa.


Obchody 90-lecia Rakowa rozpoczną się od turnieju dla dzieci. O godz. 16 zaproszeni goście, VIP-y oraz byli trenerzy, działacze i piłkarze, którzy tworzyli historię Rakowa, spotkają się w sali sportowej przy ul. Limanowskiego i wspominać będą najważniejsze momenty z 90-letniej historii klubu. A o godz. 17 rozpocznie się mecz z Wisłą.

- Mamy zapewnienia, że oprócz Patryka Małeckiego, Maora Meliksona oraz Sergeia Pareiki będą wszyscy pozostali zawodnicy z kadry trenera Roberta Maaskanta - mówi prezes RKS Raków Krzysztof Kołaczyk.

Działacze Rakowa zachęcają, aby bilety (15 zł normalny, 10 ulgowy oraz 5 zł dla kobiet) kupić w przedsprzedaży lub odpowiednio wcześniej pojawić się przed stadionem.

- Gościć taki klub jak Wisła to wielki zaszczyt dla nas i całego miasta - mówi trener Jerzy Brzęczek, który negocjował przyjazd mistrzów Polski. - To wielkie piłkarskie wydarzenie w Częstochowie i regionie. Zapraszamy wszystkich kibiców na ten mecz.

W czwartek okaże się również, kto został wybrany na piłkarza 90-lecia Rakowa. W plebiscycie zorganizowanym przez RKS Raków wzięło udział wielu kibiców. Największe szanse na zwycięstwo mają Jan Spychalski i Andrzej Wróblewski.


Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa
http://czestochowa.gazeta.pl/czestochowa/1,35272,10207305,PILKA_NOZNA__W_czwartek_Rakow_gra_z_wielka_Wisla.html
Dodano: 01-09-2011 13:00
Odsłon: 233

Skomentuj: