Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Białystok »

Minister Barbara Kudrycka zachęca: Zadbaj o przyszłość

Minister Barbara Kudrycka zachęca: Zadbaj o przyszłość

To hasło nowej kampanii społecznej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego skierowanej do uczniów. Ta ma przekonać młodych, aby nie bali się studiować zwłaszcza technicznych kierunków.
- Zachęcamy młodych ludzi z całej Polski, by bez obaw wybierali studia ścisłe i techniczne, może nieco trudniejsze, ale fascynujące i gwarantujące ciekawą pracę - motywuje minister Barbara Kudrycka. - Ważne jest, by uczniowie nie pozostawiali wyboru przyszłych studiów na ostatnie miesiące przed maturą, ale przygotowywali się do nich w trakcie całej szkolnej edukacji.

Takie słowa mogli usłyszeć uczniowie z Kolna, gdzie do Zespołu Szkół Technicznych wraz z początkiem roku szkolnego zawitała minister.

Miejscowość została wybrana nieprzypadkowo, bo to stąd pochodzi minister Barbara Kudrycka. Profil wybranej szkoły też miał znaczenie - bo to na umiejętności techniczne i przyszłych inżynierów warto zdaniem resortu szkolnictwa wyższego stawiać.

W ramach wspomnianej kampanii "Zadbaj o przyszłość" z myślą o gimnazjalistach i uczniach szkół średnich powstaje portal studianaprzyszlosc.pl.

Młodzi ludzie dowiedzą się tam: jakie są kierunki zamawiane, na których uczelniach w kraju można się na nich kształcić. Oraz jak dobrze wybrać studia i jakie pójdą za tym korzyści.

Do pół tysiąca szkół w kraju trafią ulotki i plakaty promujące kierunki ścisłe, przyrodnicze i techniczne. Cyklicznie ma być wydawany biuletyn, w którym uczniowie zjadą więcej informacji na temat budowania swojej kariery zawodowej - poczynając od studiów.

Dodajmy, że kampania społeczna finansowana jest ze środków Unii Europejskiej.


Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,37227,10223822,Minister_Barbara_Kudrycka_zacheca__Zadbaj_o_przyszlosc.html
Dodano: 03-09-2011 13:00
Odsłon: 241

Skomentuj: