Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Białystok »

Osiem innowacji - jedna z Podlaskiego. Projekt: Innowacyjni 2011

Osiem innowacji - jedna z Podlaskiego. Projekt: Innowacyjni 2011

Chodzi o projekt zrealizowany przez Uniwersytet w Białymstoku. Został dostrzeżony i znalazł się w ósemce akademickich działań prezentowanych w ministerialnej broszurce - "Projekt: innowacyjni 2011".
W tym katalogu prezentowane są innowacyjne rozwiązania, z takich dziedzin jak: medycyna, fizyka oraz nowatorskie i efektywne metody kształcenia.

Projekty które znalazły się w tym podsumowaniu, są innowacyjne, oraz stworzone w ramach trzech programów operacyjnych, tj. Innowacyjnej Gospodarki, Kapitału Ludzkiego oraz Infrastruktury i Środowiska.

Jak tłumaczy resort szkolnictwa wyższego pokazują, że dzięki środkom unijnym nowatorskie pomysły polskich naukowców mają szansę stać się rzeczywistością. Wśród ośmiu projektów przestawionych w wydawnictwie "Projekt: innowacyjni 2011" m.in. obok działań PAN, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu czy Politechniki Łódzkiej - jest też reprezentant województwa podlaskiego. A chodzi o "Nowoczesne i efektywne kształcenie we współpracy z przedsiębiorcami" realizowane przez Uniwersytet w Białymstoku. Wartość projektu to 3 118 400 zł, a był on realizowany od lutego 2009 r. do końca lipca bieżącego roku i w sumie wzięło w nim udział kilka tysięcy osób. Idea projektu opiera się na platformie e-learningowej, dzięki której można się uczyć w domu, uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez wykładowców z różnych uczelni oraz na nacisku na zdobywanie umiejętności praktycznych przez studentów i zacieśnianiu współpracy na linii uczelnia - przedsiębiorcy. Tak by ludzie związani z gospodarką i biznesem mieli wpływ na to, co jest nauczane w salach wykładowych. To ma zaś skutkować choćby tym, iż na uczelni powstawać mogą specjalności dostosowane do potrzeb rynku pracy.


Źródło: Gazeta Wyborcza Białystok
http://bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,37227,10223832,Osiem_innowacji___jedna_z_Podlaskiego__Projekt__Innowacyjni.html
Dodano: 03-09-2011 13:00
Odsłon: 209

Skomentuj: