Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Radom »

Rywale w zasięgu radomskich III-ligowców

Rywale w zasięgu radomskich III-ligowców

Zarówno lider rozgrywek III ligi Radomiak 1910 SA, jak i wicelider Broń wystąpią w sobotę w roli gospodarzy i będą faworytami spotkań odpowiednio z Wartą Sieradz i Omegą Kleszczów. Orzeł z kolei wyrusza w najdalszą podróż do Ostrołęki
Na drodze zielonych stanie tym razem Warta Sieradz, która w rozgrywkach III ligi gra tylko dlatego, że w ostatniej chwili wycofała się z nich Ceramika Opoczno. Sieradzanie poza kapitalnym startem i triumfem 5:1 nad Narwią Ostrołęka przegrali dwa ostatnie mecze. - Na pewno będziemy faworytem meczu. Podobnie było również w Karczewie. Tam praktycznie nie wykorzystaliśmy siedmiu sytuacji sam na sam, a ostatecznie mogliśmy przegrać, gdyż Mazur przestrzelił karnego. Dlatego też mamy jeszcze wiele do poprawy, aby nasza gra była ładna dla kibiców i przede wszystkim skuteczna. Właśnie temu elementowi na treningach obecnie poświęcamy najwięcej czasu - przyznał trener Dźwigała.

Sobotni pojedynek z Wartą będzie miał szczególne znaczenie dla Bartosza Kozieła, który przed miesiącem zawitał na Struga właśnie z Sieradza. - Liczę, że Bartosz pomoże nam w rozpracowaniu rywala - zakończył Dźwigała.

Także w sobotę, ale w Kozienicach, dojdzie do interesująco się zapowiadającej potyczki pomiędzy Bronią a Omegą Kleszczów. Wicelider rozgrywek, podobnie zresztą jak Radomiak, wygrał trzy kolejne mecze, zaś beniaminek z Kleszczowa nie zaznał jak dotąd goryczy porażki. - Czeka nas ciężkie spotkanie. Omega na razie straciła tylko jedną bramkę w czterech meczach, a to o czymś świadczy. Cieszy nas to, że do pełni zdrowia powracają Adrian Ziętek, Michał Doliński i Norbert Rdzanek. W ogóle wszyscy chłopcy na treningach aż palą się do gry. Widać, że ostatnie zwycięstwa pozytywnie na nich wpłynęły - przyznał Artur Kupiec, trener Broni.

W najdłuższą podróż do Ostrołęki, liczącą prawie 250 km, udadzą się zawodnicy trzeciego naszego przedstawiciela - Orła Wierzbica. Wprawdzie jak na razie największą bolączką drużyny Józefa Antoniaka jest brak skuteczności, ale za to drużynę należy pochwalić za solidną defensywę. O takiej może tylko pomarzyć zamykająca stawkę III ligi Narew. Rywale Orła w dotychczasowych spotkaniach aż 13 razy musieli wyciągać futbolówkę z siatki. U siebie Narew uległa Warcie 1:5 i Legionovii 1:4.

Być może na listę strzelców po raz pierwszy w Orle wpisze się Łukasz Jamróz. Pozyskany kilka dni temu z Korony Kielce napastnik jak na razie może pochwalić się jedynie tym, że w pierwszym spotkaniu rozegranym w barwach nowego zespołu ujrzał czerwoną kartkę [konsekwencja dwóch żółtych - przyp. red.].

Mecze 5. kolejki: Hutnik Warszawa - Mazur Karczew, Broń Radom - Omega Kleszczów - sobota, godz. 17 w Kozienicach, Start Otwock - Włókniarz Zelów, Narew Ostrołęka - Orzeł Wierzbica - sobota, godz. 17, MKS Kutno - KP Piaseczno, Zawisza Rzgów - Legionovia Legionowo, Sokół Aleksandrów Łódzki - Ursus Warszawa, Radomiak 1910 SA Radom - Warta Sieradz - sobota, godz. 17.


Źródło: Gazeta Wyborcza Radom
http://radom.gazeta.pl/radom/1,35220,10221403,Rywale_w_zasiegu_radomskich_III_ligowcow.html
Dodano: 03-09-2011 14:00
Odsłon: 252

Skomentuj: