Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Wrocław »

Kierował ciężarówką bez świadomości gdzie się znajduje

Kierował ciężarówką bez świadomości gdzie się znajduje

3,6 promila alkoholu miał we krwi kierowca ciężarówki z naczepą zatrzymany przez oleśnickich policjantów. Był tak pijany, że nie wiedział gdzie się znajduje.
W piątek późnym wieczorem oficer dyżurny oleśnickiej komendy otrzymał informację, że ul. Wojska Polskiego w jedzie samochód ciężarowy marki Volvo z naczepą, który zjechał na pobocze i uderzał w znajdujące się tam znaki drogowe. Jednak skierowani na miejsce funkcjonariusze nie zastali już w tym miejscu wymienionego pojazdu. Po krótkich poszukiwaniach natknęli się na niego w jednej z bocznych uliczek. Za kierownicą siedział42-letni mężczyzna, który był pijany do tego stopnia, że nie tylko nie potrafił się wysłowić, ale w ogóle nie był świadomy co się wokół niego dzieje, ani gdzie się znajduje. Przeprowadzone badanie wykazało, że w organizmie ma 3,6 promila alkoholu. Natychmiast został przewiziony do wrocławskiej izby wytrzeźwień.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym i spowodowanie kolizji drogowej.

Z kolei w Głogowie, po krótkim pościgu policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który kierując samochodem uderzył w prawidłowo zaparkowany na parkingu samochód. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej, który we krwi miał ponad 2 promile alkoholu, a na dodatek prowadził auto bez prawa jazdy, które zostało mu zabrane za jazdę "po pijaku". Wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Teraz grożą mu 3 lata więzienia.


Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35768,10226750,Kierowal_ciezarowka_bez_swiadomosci_gdzie_sie_znajduje.html
Dodano: 04-09-2011 12:00
Odsłon: 222

Skomentuj: