Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Rzeszów »

Lider pokonany, porażka Ciarko w Tychach

Zespół Ciarko PBS-u Banku Sanok wygrał w piątkowym meczu z Unią Oświęcim 6:4. Dwa dni później sanoczanie po zaciętym spotkaniu ulegli w Tychach GKS-owi 1:3
- Zespół z Oświęcimia to bardzo mocny rywal, więc trzy punkty zdobyte z Unią na pewno cieszą. Myślę, że zasłużenie wygraliśmy - powiedział po piątkowym spotkaniu z Unią Oświęcim trener Ciarko PBS-u Banku Sanok Milan Jancuska.

Zwycięstwo sanockim hokeistom nie przyszło jednak łatwo. Mimo szybkiego prowadzenia 2:0 (bramki zdobyli Pavel Mojzis i Krystian Dziubiński) goście nie złożyli broni i grając w przewadze dwóch zawodników, odpowiedzieli trafieniem Petra Valusiaka. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się wygraną zespołu Jancuski 3:2.

Druga partia była już bardziej wyrównana. Najpierw na 4:2 w 37. sekundzie tej części gry podwyższył Krzysztof Zapała. Niespełna cztery minuty później trzecią bramkę dla Unii, a drugą swoją zdobył Valusiak. Goście bliscy wyrównania byli w końcówce tercji, ale trudny strzał Zatki bardzo dobrze wybronił Odrobny. Golkiper gospodarzy nie ustrzegł się jednak błędu w trzeciej tercji, kiedy przy prowadzeniu 5:3 drużyny Ciarko wypuścił krążek, który do pustej bramki skierował Słowak Peter Tabaczek. Na szczęście dla miejscowych 14 sekund później szóstego i - jak się później okazało - ostatniego gola w tym spotkaniu zdobył Mermer. - Po tym meczu wszyscy powinni być zadowoleni. Nie było łatwo i tym bardziej powinniśmy się cieszyć ze zwycięstwa - powiedział Mermer.

Ciarko PBS Bank Sanok - Aksam Unia Oświęcim 6:4

Tercje: (3:2, 1:1, 2:1).

Bramki: 1:0 (8.) Mojzis - Zapała, 2:0 (12.) Dziubiński - Kotaszka (w przewadze), 2:1 (14.) Valusiak - Rziha - Gabryś (w podwójnej przewadze) 3:1 (15) Radwański - Mermer, 3:2 (20.) Zatko Rziha (w przewadze), 4:2 (21.) Zapała - Vitek - Vozdecky, 4:3 (24.) Valusiak - Modrzejewski, 5:3 (44.) Dziubiński - Malasiński - Kolusz, 5:4 (46.) Tabaczek - Rziha, 6:4 (46.) Mermer - Radwański - Milan.

Ciarko: Odrobny - Dronia, Mojzis, Vitek, Zapała, Vozdecky - Kotaszka, Kubat, Malasiński, Dziubiński, Kolusz - Gurican, Rąpała - M. Mermer, Milan, Radwański - Skrzypkowski, Maciejewski, Wilusz, Gruszka, Biały.

Unia: Zborowski (21 Witek) - Zatko, Noworyta, Valusiak, Tabaczek, Rziha - Kłys, Gabryś, Łopuski, Prochazka, Wojtarowicz - G. Piekarski, A. Kowalówka, Piotrowicz, S. Kowalówka, Jaros oraz Modrzejewski, Połącarz

Kary: 14 - 8 minut.

Podopieczni Jancuski szczęścia nie mieli w Tychach. We wczorajszym spotkaniu 3. kolejki sanoczanie przegrali z miejscowym GKS-em 1:3, tracąc bramki w samej końcówce meczu.

Prowadzenie dla Ciarko w 29. minucie zdobył Jozef Vitek. Kiedy wydawało się, że sanocki zespół odniesie trzecie z rzędu zwycięstwo, w 53. minucie wyrównał Michał Woźnica. Napastnik GKS-u został bohaterem meczu, kiedy na 80 sekund przed końcem dał miejscowym prowadzenie, a następnie dobił rywali, strzelając trzecią bramkę.

GKS Tychy - Ciarko PBS Bank Sanok 3:1

Tercje: (0:0, 0:1, 3:0).

Bramki: 0:1 (29.) Vitek - Vozdecky, 1:1 (53.) Woźnica - Bagiński - Simicek, 2:1 (59.) Woźnica, 3:1 (60.) Woźnica - Simicek - Bagiński.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Dodano: 19-09-2011 12:00