Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Rzeszów »

Czterech resoviaków z brązowym medalem ME w siatkówce!

Krzysztof Ignaczak, Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok i Mateusz Mika zostali brązowymi medalistami siatkarskich mistrzostw Europy rozgrywanych w Austrii i Czechach. W meczu o trzecie miejsce reprezentacja Polski w składzie z zawodnikami Asseco Resovii wygrała z Rosją 3:1.
W niedzielnym spotkaniu przeciwko reprezentacji Rosji nie zagrał jedynie Mateusz Mika. Z pozostałej trójki resoviaków najwięcej punktów przeciwko reprezentacji Rosji zdobył Piotr Nowakowski - 4. Dwa oczka mniej zanotował natomiast inny środkowy Grzegorz Kosok. Cegiełkę do końcowego sukcesu dołożył również libero Krzystof Ignaczak, który przyjmował z 34% skutecznością.

Przypomnijmy, że dla Nowakowskiego i Ignaczaka to drugi medal zdobyty na mistrzostwach Starego Kontynentu. W 2009 roku obaj z reprezentacją Polski zdobyli złoty medal. W finale Polacy pokonali wówczas Francuzów 3:1. Teraz takim samym wynikiem z tym, ze w meczu o trzecie miejsce zwyciężyli Rosjan i do domu wracają z brązowym krążkiem.

Źródło: Gazeta Wyborcza Rzeszów
Dodano: 19-09-2011 12:00