Login Hasło
Tylko najświeższe wiadomości
Wiadomości » Rzeszów »

Tylko remis Resovii. Porażki obydwu Stali

Drużyna Resovii jako jedyna z trójki podkarpackich drugoligowców zapunktowała w 11. kolejce. "Pasiaki" na własnym boisku jednak tylko zremisowały z Garbarnią Kraków 1:1. Porażki natomiast poniosły dwie Stale. Ta z Rzeszowa przegrała na wyjeździe z Puszczą Niepołomice aż 0:3, a zespół ze Stalowej Woli uległ niespodziewanie u siebie Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki 0:1.
Nie udało się drużynie Stali Stalowa Wola odnieść czwartego z rzędu zwycięstwa. W sobotę na przeszkodzie Stalówce stanął Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który mimo że niczym szczególnym nie zachwycił, wywiózł ze Stalowej Woli komplet punktów. - Jeden stały fragment gry i po meczu. Nie wiem, co się stało - kręcił głową z niedowierzaniem obrońca Stalówki Przemysław Żmuda.

Zespół Sławomira Adamusa po raz kolejny przegrał spotkanie, w którym powinien zdobyć komplet punktów. Przyjezdni tak na dobrą sprawę nie stworzyli sobie żadnej klarownej okazji do zdobycia bramki, ale po błędzie w 58. minucie Tomasza Lewandowskiego, który nie upilnował w polu karnym Adama Gmitrzuka, wygrali 1:0. - Raz się zagapiliśmy i straciliśmy gola. Niestety, nie mieliśmy pomysłu na grę. Czegoś nam zabrakło. Wydaje mi się, że podobnie jak z Garbarnią [0:3 - przyp. red.] chłopcy już w szatni dopisali sobie trzy punkty - podsumował mecz trener Stali, która w pierwszej połowie już w 11. minucie mogła objąć prowadzenie. Strzał Michała Skórskiego trafił jednak w poprzeczkę. Była to jedyna godna odnotowania akcja miejscowych w tym spotkaniu.

Stal Stalowa Wola 0

Świt Nowy Dwór Maz. 1 (0)

Bramka: Gmitrzuk (58.)

Stal: Dydo - Demusiak, Lewandowski, Wieprzęć Ż Ż Cz, Żmuda Ż - Piątkowski, Skórski, Horajecki, Turczyn (55. Radawiec), Walaszczyk - Fabianowski Ż (70. Białek).

Świt: Bigajski - Jagodziński, Cyzio, Gmitrzuk Ż, Sosnowski Ż Ż Cz - Zjawiński (90. Bajera), Zawiska (79. Makowski), Enow, Obem, Maślanka - Strzałkowski Ż (89. Gajewski).

Słabo zaprezentowali się również piłkarze Resovii. Mimo szybkiego prowadzenia - w 3. minucie gola uderzeniem z szesnastu metrów zdobył Michał Twardowski - gospodarze nie poszli za ciosem i zamiast zdobywać kolejne bramki stracili w drugiej połowie jedną. W 71. minucie trafienie dla Garbarni Kraków zaliczył wprowadzony kilka minut wcześniej Sebastian Leszczak.

Strata bramki podziałała na miejscowych mobilizująco. Zespół Marcina Jałochy w końcówce spotkania mógł przechylić szalę zwycięstwa, ale zarówno Twardowski, jak i Sebastian Hajduk wykazali się dużą nieskutecznością. Ten drugi najbliżej pokonania Krzysztofa Żylskiego był w 89. minucie, lecz z bliskiej odległości trafił w nogi golkipera krakowskiej drużyny. - Mecz nie może się lepiej ułożyć, kiedy na początku strzela się bramkę. Niestety, nie udało się zdobyć kolejnych, a wynik 1:0 to nie jest zbyt duża zaliczka. Co innego gramy na treningach, a co innego w meczu. Musimy nad tym popracować, bo samym bieganiem się spotkania nie wygra - stwierdził trener "Pasiaków".

Resovia 1 (1)

Garbarnia Kraków 1 (0)

Bramki: Twardowski (3.) - Leszczak (71.)

Resovia: Pietryka - Krzak Ż, Baran, Bogacz, Szkolnik Ż - Kot Ż (56. Rop), Nikanowycz Ż, Chrabąszcz Ż Ż Cz, Kwiek (66. Piechniak) - Kantor (80. Hajduk), Twardowski Ż.

Garbarnia: Żylski - Stokłosa, Mateusz Siedlarz, Pluta, Cygal - Fedoruk (64. Leszczak Ż ), Sepioł, Zelek (91. Kozieł), Marcin Siedlarz (88. Kuźma) - Chodźko (67. Rado), Praciak.

Piątej porażki z rzędu doznała z kolei inna rzeszowska drużyna - Stal Sandeco. W niedzielę zespół Andrzeja Szymańskiego uległ w Niepołomicach miejscowej Puszczy aż 0:3 i spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. - Nie wyglądało to dobrze. W sumie Puszcza nie zasłużyła na zwycięstwo 3:0. Wszystko było pod kontrolą do momentu czerwonej kartki Wolańskiego [75. minuta - przyp. red.]. Później coś w nas pękło i przegraliśmy - ocenił Tomasz Wietecha, którego między słupkami w Niepołomicach zastąpił Jakub Giertl.

Wszystkie bramki biało-niebiescy stracili w ostatnim kwadransie gry. Najpierw w 78. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Mateusz Cholewiak, który z siedmiu metrów pokonał Giertla. Pięć minut później ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców, kiedy po trzydziestometrowym rajdzie podwyższył na 2:0. Gości uderzeniem z 25 metrów dobił Łukasz Nowak, który przelobował golkipera Stali.

Puszcza Niepołomice 3 (0)

Stal Sandeco 0

Bramki: Cholewiak (78., 82.), Nowak (85.).

Puszcza: Kwedyczenko - Zontek Ż, Księżyc, Kowalski, Radwański Ż - Janik, Morawski (75. Nowak), Kok (79. Żywczak), Cholewiak - Kałat (62. Jaromin), Mizia (87. Kowalczyk).

Stal Sandeco: Giertl - Czarny, Słomian, Zaborowski, Solecki Ż - Florian (83. Kloc), Lisańczuk (80. Szala), Prokic (21. Jędryas), Reiman Ż - Maca (86. Rzeźnik), Wolański Ż Ż Cz.

Pozostałe wyniki 11. kolejki:

Okocimski Brzesko - OKS Olsztyn 5:0, KSZO Ostrowiec Św. - Wigry Suwałki 0:0, Sokół Sokółka - Pogoń Siedlce 0:1, Motor Lublin - Wisła Puławy 2:1, Jeziorak Iława - Znicz Pruszków 0:0. Pauzował: Pelikan Łowicz.